Každá spoločnosť musí mať zriadené svoje sídlo, ktoré bude využívať na komunikáciu s úradmi, klientmi či spoločníkmi. Pri každom založení spoločnosti je zakladateľ, čiže osoba, ktorá spoločnosť zakladá povinná uviesť adresu svojho budúceho sídla. Adresa sa následne zapíše do obchodného registra. Pritom nezáleží vôbec na tom či sídlo patrí vám alebo ho len využívate na účely spojené s vašou podnikateľkou činnosťou. Zväčša, ako sídlo býva využívaný kancelársky priestor, byt alebo rodiny dom. Okrem týchto štandardných možnosti, ktoré sme si spomenuli máte možnosť využívať aj jednu v dnešnej dobe často obľúbenú možnosť, ktorou je virtuálne sídlo. Čo vlastne to virtuálne sídlo je? Kde sa sním môžete stretnúť a, ako si ho zriadiť? To sa dozviete v nasledujúcich minútach:

sídlo

z názvu ste už mohli vydedukovať, že sa bude jednať o sídlo, ktoré nemá hmatateľnú, teda fyzickú podobu. Teda presnejšie pre vás, ako užívateľa virtuálne sídlo nebude mať žiadnu fyzickú hodnotu. Jedna sa o to, že virtuálne sídla ponúkajú rôzne firmy či subjekty, ktoré sa tomuto bližšie venujú ako istú službu svojím https://dennikn.sk/944598/newsfilter-oslavte-vlastnu-slobodu-so-svojim-oblubenym-politikom/ klientom, ktorí majú záujem takúto inovatívnu možnosť zriadenia sídla využívať. Okrem toho, že virtuálne sídlo, slúži ak plnohodnotná adresa danej spoločnosti tak ponuka aj štandardne či nadštandarne služby svojim užívateľom. Virtuálne sídlo vám zabezpečí prijímanie a následné pre posielanie vašej korešpondencie na dohodnutú elektronickú či fyzickú adresu. Okrem toho vám budú chodiť aj notifikácie pri každej prijatej pošte, čiže si viete každú poštu od sledovať a roztriediť kedy a aká korešpondencia vám bola doručená.

Pre koho je takáto možnosť výhodná?

Virtuálne sídlo je zaujímavou a hlavne cenovo dostupnou možnosťou pre všetkých, ktorým sa z nejakého dôvodu neoplatí respektíve nie je pre nich prioritou zaobstarať si nejaké priestory, ktoré by slúžili na podnikateľskú činnosť. Takýmto zaobstaraním sa mysli buď Prenájom, ktorý by vás mohol vyjsť mesačne kľudne aj 600€ alebo kúpa takéhoto sídla, ktoré predstavuje nie len pre začínajúcich podnikateľov hodnotu, ktorú si dovoliť nemôžu. Čo sa týka ceny za virtuálne sídlo mesačne sa cena pohybuje od nejakých 10 až 25€ samozrejme záleží aj na tom aký balík služieb si vyberiete. Takúto možnosť využívajú napríklad začínajúci podnikatelia alebo firmy, ktoré na svoju činnosť žiadne priestory nepotrebujú.

sídlo

Prenájom nejakých priestorom by im bolo iba zbytočným výdavkom, a teda virtuálne sídlo je pre nich, ako šite na mieru. Niektorý ľudia, ktorí začínajú s biznisom sa rozhodnú svoje sídlo tak povediac zlúčiť so svojim domovom no nie stále sa to môže vyplatiť. Na prvý pohľad sa to môžete zdať, ako fajn nápad plný benefitov s možnosťou ušetriť nejaké financie. No ma to aj druhu stranu mince vaša pošta a tiež zásielky sa vám môžu jednoduchú miešať s vašou súkromnou poštou, čo vám môže iba pridať neželanú prácu čím strácate svoj drahocenný čas a, aj prehľad o pošte. Ďalšou podstatnou nevýhodou, čo sa týka zriadenia sídla vo vašej domácnosti môže byť aj vnímaný fakt, že ak by vo vašom podnikaní došlo k nejakému nežiaducemu zadlženie tak exekútori by vás navštívili priamo doma, a to iste nechcete. Aj, preto rozhodne stojí za to pouvažovať o virtuálnom sídle ako o možnosti, ktorá by vám zjednodušila vašu činnosť a tiež ušetrila vaše podnikateľské financie.