Podnikanie sa môže zdať ako skvelá vec, kedy nemusíte byť pod nikým zamestnaný, ale ste sám sebe svojím vlastným pánom. Trh je však veľmi konkurenčne preplnený, a preto sa môže stať, že bez výraznej konkurenčnej výhody, ktorá vám pomôže s odlíšením, sa pravdepodobne úspechu nedočkáte. Týmto vás však od podnikania odradiť nechceme, pretože samozrejme, že na trhu je i mnoho šikovných podnikateľov, ktorí svoju spoločnosť vybudovali od nuly a dnes sú z nich úspešné firmy. Pokiaľ však na trhu objavíte medzeru, ktorú by ste mohli vyplniť a dokázala by vás odlíšiť od konkurencie, určite neváhajte a túto šancu využite. Brzdiť vás, ale môže práve zakladanie spoločnosti, ktoré častokrát príliš dlho trvá a zaberie vám veľa času, čo mohol byť využitý oveľa rozumnejšie a užitočnejšie. Mnoho začínajúcich podnikateľov nevie, že vrátane takéhoto samostatného zakladania spoločnosti sa môže obrátiť aj na inú možnosť, ktorá predstavuje predaj už založených firiem.

odkúpenie s.r.o.

Na trhu existuje niekoľko sprostredkovateľských spoločností, ktoré sa predajom založených firiem venujú. V ich ponuke nájdete na odkúpenie rôzne druhy obchodných spoločností, družstiev, ale aj občianskych zdužení alebo iných typov spoločností. Najviac dopytovanými sú však s.r.o. na predaj, ktorých kúpou dokážete urýchliť vaše podnikanie a začať podnikateľskú činnosť realizovať okamžite.

sprostredkovanie predaja

Okrem ponuky niekoľkých typov spoločností si môžete väčšinou vyberať aj spomedzi niekoľkých druhov samotných s.r.o., pričom najvýhodnejšiu kúpu predstavuje s.r.o. s registráciou k DPH. Vrátane registrácie k DPH je možné zakúpiť rovnako aj s.r.o. s históriou, ktoré sa vyznačujú tým, že už na trhu pôsobili ako podnikateľský subjekt a je možné na základe ich odkúpenia, vďaka historickému pozadiu rýchlejšie získať z banky úver. Opačným príkladom sú zase novozaložené s.r.o., ktoré vznikli priamo za účelom ich sprostredkovania na predaj a žiadnu činnosť na trhu ešte nevykazovali.