Prepravky sú súčasťou našich domácnosti už dlhé roky. Prepravky síce nepotrebujeme každý deň, ale počas roka prídu obdobia, kedy ich využijete na sto percent.

Plastové nádoby

V prvom rade si povedzme, prečo práve plast. Pravdepodobne poznáte ešte klasické prepravky drevené, ktoré mali naši starí rodičia. Životnosť plastových prepraviek je však oveľa dlhšia. Plastové euro prepravky rokmi používania nemenia svoju štruktúru a zostanú zachované po dlhé roky. Ich životnosť je veľkou výhodou. Najmä pri používaní v záhrade nehrozí riziko ani pri zmoknutí.

plastový sud

Takisto pri porovnaní plastovej a drevenej prepravke rozhoduje hmotnosť. Prepravky slúžia najmä na prenos vecí. A preto nízku hmotnosť samotnej prepravky určite oceníte. Na nosnosti jej to však vôbec neuberá. Najčastejšie sa v každej domácnosti nachádzajú práve prepravky, ktoré plnia rôzne funkcie. Prenos vecí je najčastejšie využitie prepravky. Poslúžia vám pri sťahovaní či odkladaní vecí. Takisto ich môžete použiť ako odkladací priestor v pivnici či garáži. Pomerne často sa plastové prepravky využívajú v záhradách na zber ovocia a zeleniny. Plastové prepravky vám skvele poslúžia práve na zber a uskladnenie ovocia a zeleniny.

prepravky

Typ plastovej prepravky si môžete vybrať podľa vlastných preferencií. Trh ponúka na výber prepravky rôznych veľkostí a farieb. Farebné prevedenie nie je prekážkou ani pre uskladňovanie potravín. Farby na prepravkách sú zdraviu nezávadné. Okrem prepraviek je ešte jeden druh plastovej nádoby, ktorú ocenia najmä záhradkári a záhradné typy. Ide o plastový sud. Plastový sud je väčšia nádoba, najčastejšie s vekom, ktorá prioritne slúži na zachytávanie dažďovej vody. Okrem toho vám však môže pomôcť aj ako nádoba na kvasenie, či nádoba na kŕmnu zmes. Kde nájdem široký výber plastových nádob? Na internetovej stránke pkgroup.sk.