Nároky na nové výrobky, ktoré používame každý deň, sa neustále zvyšujú hlavne z pohľadu šetrenia energie či životného prostredia a prispôsobujú potrebám ochrany prírody. Život je pestrý a človek využíva každú jeho ponuku na sto percent, no niekedy je to na úkor životného prostredia, ktoré už volá o pomoc. Vedci preto hľadajú možnosti ako ho čo najmenej poškodzovať.

svetlá, LED

LED svetelné zdroje sa za posledné roky stali najviac využívané nielen v domácnostiach, ale aj v kanceláriách, predajných priestoroch či na športoviskách, vo výrobných halách alebo pri osvetlení garáží či parkovísk a podobne. Oblastí, kde Ledprodukt ich dokážeme využiť, je mnoho. V interiéroch sa však objavujú najčastejšie, osvetľujeme nimi kuchynské linky, kúpeľňové zrkadlá, šatníky, ale výborne slúžia aj ako hlavný zdroj osvetlenia. Inštalácia je jednoduchá a rýchla, na výber je veľa typov, okrem iných je to LED panel. Majú bielu farbu v odtieni teplej, studenej a neutrálnej, ich konštrukcia umožňuje elegantné osadenie do sadrokartónového podhľadu či steny. V každom balení je aj napájací zdroj, ktorý sa zapája priamo do elektrickej siete.

LED panel je vybavený kvalitným čipom SMD2835, uhol svietenia má 150°, index podania farieb je vysoký, čo znamená, že farba každého osvetleného telesa bude zobrazená verne. Záruka panelov je predĺžená na tri roky. Na trhu sa predávajú LED panely s výkonom, ktorý nahradí 40W, 90W alebo 120W žiarovky, a to ich posúva do funkcie hlavného zdroja osvetlenia. Panely sa vyrábajú v hranatom tvare alebo v tvare kruhu.

modern-villa-with-multiple-lights-sun-loungers-asprovalta-greece_1268-16093

Je známe, že LED svietidlá sú šetrné k životnému prostrediu, úsporné čo sa energie týka, jednoduchou inštaláciou a atraktívnym dizajnovým prevedením. Typy bielej farby sa dajú využiť v jednotlivých priestoroch podľa druhu činnosti, ktorú v nich vykonávame. Na relax a odpočinok sa hodia teplé odtiene, do športovísk a miestností určených na aktivity sú vhodné studené tóny bielej, no v prípade, že vám nevyhovuje ani jeden z nich, kompromisom je neutrálna biela. Účel splnia všetky, osvetlia každý potrebný kút priestoru a zároveň sú dizajnovo prijateľné.