Vlastniť motorku samo o sebe nestačí. Tá je síce základným prvkom jazdy, avšak predstavte si plnohodnotnú jazdu bez prvku, akým je kvalitná moto prilba. Vieme, že ide o neodmysliteľný bezpečnostný prvok, avšak napríklad v prípade integrálnych alebo vyklápacích heliem vravíme takisto o požadovanom komforte. Konkrétnejšie o schopnosti týchto prílb chrániť našu tvár pred nárazovosťou vetra či napríklad pre hmyzom, čo sú faktory, ktoré sú v prípade rýchlejšej jazdy určite nepríjemné a vo svojej podstate tiež nebezpečné.Motordoom, logo, kostra.png
Áno, súčasťou musí byť aj vhodné oblečenie, odolné chrániče, pevná obuv avšak synonymom jazdy na motorke je práve prilba. No vieme, že súčasný trh ponúka hneď niekoľko typov, respektíve rôzne kategórie. Tento výber by sme preto primárne mali prispôsobiť štýlu jazdy a typu našej motorky. Poďme sa preto v stručnosti pozrieť na niektoré známe typy a na ich špecifické stránky.
Aké sú najznámejšie voľby?
U vlastníkov športových, respektíve rýchlejších cestných motoriek sú populárnou voľbou integrálne prilby, ktoré sú charakterisické dokonalou ochranou celej hlavy, vrátane tváre. Ide teda o uzavreté modely, ktoré sú asi najlepším riešením pre rýchlejšiu jazdu po diaľnici. Okrem toho sú vybavené slnečnými clonami a potrebnou ventiláciou, čím sa zároveň nemusíme báť ich zahmlievania.
Následne musíme spomenúť populárne modely, ktoré sú akýmsi spoľahlivým kompromisom integrálnej a otvorenej helmy. Konkrétnejšie ide o tie výklopné, ktoré prakticky poskytujú totožné ochranné vlastnosti ako „integrálky“, avšak ich predná strana sa dá hocikedy vyklopiť. To so sebou prináša zároveň cenený komfort, čo oceníte najmä pri dlhšej trase alebo počas horúcich dní.Dievča s moto prilbou na hlave.jpg

  • Obe tieto možnosti poskytuje NOLAN EresRacing s kvalitným výberom aj pre tých najnáročnejších jazdcov.

Zaujímavou možnosťou je tiež enduro prilba s univerzálnymi vlastnosťami a ide o„skríženie“ crossovej helmy s integrálnou.