Medzinárodné rozširovanie zahraničných kultúr a náboženstiev umožnilo, že si vieme tantrickú masáž dnes dopriať aj u nás na Slovensku a nemusíme za ňou cestovať až do ďalekej Indie či inej vzdialenej krajiny. Spolu s rozširovaním tantry sa rozvinuli aj jej ďalšie druhy a rôzne nové variácie tantrických masáží. Medzi jeden z obľúbených druhov tantrických masážnych procedúr patria senzuálne masáže. Senzuálne masáže sú známe hlavne masážnou technikou, ktorá pozostáva z intenzívnych dotykov. Ako už ich názov prezrádza, ide o zmyselný druh masáží, ktorých úžitok sa dá vrátane dotykov vnímať i ďalšími zmyslami, ako je napríklad čuch.

senzuálna masáž

Práve čuchové poháriky sa v rámci masáže stimulujú spolu s vnímaním dotykov cez bylinné sviečky, vonné tyčinky a masážne orientálne oleje. Okrem toho dokáže správnu atmosféru doladiť aj často využívaná meditačná a relaxačná hudba. Dokopy spojenie všetkých týchto faktorov a ich zmyslové vnímanie dodáva senzuálnej masáži dávku špeciálnosti a veľmi intenzívneho zážitku.

vonná sviečka a kužele

Ako už bolo spomenuté, z niekoľko tisíc kilometrov vzdialenej Indie a ďalších zahraničných kultúr, ktoré tantru modifikovali a prispôsobili si tieto procedúry svojím zvykom, sa dostali aj k nám. Bohužiaľ medzi určitou skupinou ľudí však tantra stále nie je vnímaná v úplne pozitívnom svetle, čo je spôsobené množstvom nezmyslov, ktoré sa o nej šíria. Našťastie sa táto skupina ľudí stále zmenšuje, vďaka tomu, že sa postupom času jednotlivci stávajú otvorenejšími voči intimite a dávajú šancu aj nepoznaným a tajom opradeným veciam. V prípade, že by ste chceli aj vy vyskúšať senzuálne masáže Bratislava je napríklad jedným z miest, kde si viete takúto alebo inú tantrickú masáž objednať. Keď teda žijete v hlavnom meste, jeho blízkom okolí alebo v niektorom z okresných miest Bratislavského kraja a máte záujem o unikátnu a zároveň relaxačnú skúsenosť, senzuálna či tantrická masáž je skvelá príležitosť, ktorú by ste mali skúsiť.