Futbal ako šport patrí medzi najzaujímavejšie športy práve pre mužov. Aj vy ste ako malý chlapec túžili zahrať si futbal so svojim súrodencom alebo aj so svojim otcom? Alebo ste chceli chodiť na futbalové tréningy? Váš sen bol o futbalovom zápase? Futbal je veľmi spoločenská a aktívna hra. Je to druh športu, o ktorom sníva každý malý chlapec. Chce nosiť na sebe futbalový dres a mať obuté kopačky. Avšak nie každému malému chlapcovi sa tento sen aj splní. Za úspešnou kariériou futbalistu stojí veľa snahy a driny. Talent nepadne len tak z oblakov. S talentom na futbal sa musíte narodiť.

futbalový zápas

Avšak potrebné skúsenosti získate pravidelnými tréningami s vaším futbalovým trénerom. Každý chlapec sa musí najprv prihlásiť na futbalové tréningy. Po dlhšom čase futbaloví tréneri vyberajú tých najlepších hráčov, ktorí môžu reprezentovať ich klub práve na futbalovom zápase. Futbal hrajú proti sebe desiati hráči. Ich cieľom je dať gól do súperovej futbalovej bránky. Vo futbale padne veľmi málo gólov. Hrá sa na trávniku. Futbal sa hrá na veľkom futbalovom ihrisku v tvare obdĺžnika. Je to veľký priestor na to, aby ste dali gól. Ťažké je sa dostať z jednej strany futbalového ihriska na ten druhý koniec. Futbalisti sú veľakrát veľmi vysilení z neustáleho behania.

kopačky

Na tento druh športu potrebujete aj istú kondíciu. Kondíciu získate práve na tréningov, ktoré musíte absolvovať aj skoro každý deň. Futbalový tréner musí vidieť, že sa naozaj snažíte a ide vám to. Len snažením môžete dosiahnuť úspech, po ktorom túžite. Futbal sa hrá s futbalovom loptou. Väčšinou je pokrytý bielou a čiernou farbou. Pri hraní musíte prísne dodržiavať pravidlá tohto športu. Výbava pre futbalistov je nenáročná. Potrebujete len vhodné kopačky, štucne a futbalový dres na zápasy. Futbalové dresy vám zaobstará váš futbalový klub.