Bez kočíka sa nedostanete nikam. A najmä v chladnom počasí, kedy svoje dieťa nechcete nosiť v nosiči bude kočík vašou záležitosťou po celý deň. Niektoré bábätka sa nedokážu vyspať v postieľke a práve kočíky sú ich útočiskom v prípade spánku aj mimo neho. Na trhu je však veľké množstvo kočíkov a budúci rodičia si niekedy nevedia vybrať medzi rôznymi typmi. Dizajn detského kočíka je jedna vec. Každý by chcel mať krásny kočík, no nie vždy ten najkrajší kočík znamená aj kvalitu a funkčnosť.

 

bábätko

Detský kočík by mal byť naozaj najmä kvalitný a hlavne funkčný. To si množstvo rodičov uvedomí až vtedy, keď v kočíku svoje dieťa už vozia. Pripravte sa na to preto už vopred. Ako prvú vec by ste mali zohľadniť miesto kde bývate. Ak bývate na dedine, kde cesty nie sú práve prispôsobené vhodnému terénu určite by ste si mali zvoliť kočík s gumovými kolieskami, ktorý hravo zvládne aj väčšie výmoli. Takéto teréne kočíky sú napríklad Thule. Možno bývate v paneláku a vaše jediné prechádzky budú po námestí. V takom prípade sa vám lepšie pôjde s mestským kočíkom, ktorý má menšie a užšie kolieska a bude sa pohybovať ľahko a vy ho dokážete ovládať a jednou rukou. Obľúbené mestské kočíky sú napríklad ANEX.

 

kočíkovanie

Pri kočíku je tiež dôležitá veľkosť vaničky. Aj keď menšia vanička znamená aj menšiu váhu, nie vždy sa to rodičom páči. V hlbokej vaničke môžete dieťa voziť častokrát až do 10. mesiaca, pri malých vaničkách ju častokrát výmena vaničky za športovú časť už po 6. mesiaci života. Pri rozhodovaní zohrávajú úlohu napríklad aj veľkosť úložného priestoru pod vaničkou. Niektoré mamičky nemajú možnosť auta a veľké nákupy absolvujú spolu s kočíkom a dieťatkom. Preto je väčší úložný priestor a najmä prakticky veľkou výhodou. Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek kočík, najdôležitejšie je, aby sa bábätku pohodlne a dobre jazdilo.